Francúzsko

Pútnické miesto Lurdy

Juhofrancúzske Lurdy sa radia medzi najnavštevovanejšie kresťanské pútnické miesta tohto sveta. Pamätného dňa 11. februára 1858 jednoduchá dievčina, štrnásťročná Bernadetta Soubirousová, zbierala drevo spoločne so svojou sestrou Toinettou a priateľkou Jeannou Abadiovou na brehu Gávy. Pred neďalekou jaskyňou sa jej zjavila Panna Mária, oblečená celá v bielom. Na jej pokyn potom Bernadetta prichádzala na tieto miesta znova, sprevádzaná čoraz väčším húfom zvedavcov. Pannu Máriu však videla len ona.
Odvtedy na toto posvätné miesto v krajine Baskov prichádzajú každoročne davy pútnikov z celého sveta. Od Veľkej noci do augusta sa v Lurdách konajú denne dve procesie: s Najsvätejšou Sviatosťou a so zapálenými sviecami. Medzi najväčšie však patrí Medzinárodná ružencová púť, ktorá sa tu začala sláviť od roku 1923. Odhaduje sa, že každoročne sa tu vystrieda takmer 3 a pol milióna pútnikov. Kresťania sa tu stretávajú, aby si oživili svoju vieru, chorí tu hľadajú nádej i útechu vo svojich ťažkostiach.
Juhofrancúzske Lurdy dodnes patria popri portugalskej Fatime a španielskemu Santiagu de Compostela medzi najnavštevovanejšie pútnické miesta. Ročne v Lurdoch načerpá síl šesť miliónov ľudí.

Pútnické zájazdy Francúzsko:

Lurdy – La Salette 10. 5. – 17. 5. 2019

Termín Termín: 10. 5. - 17. 5. 2019 Destinácia Francúzsko
Cena Cena: 395 € Voľné miesta Voľné miesta: áno
Cena obsahuje:
Cena obsahuje doprava moderným klimatizovaným autobusom
Cena obsahuje 3 x ubytovanie a 3 x polpenzia
Cena obsahuje preklady a tlmočenie
Cena obsahuje duchovný a technický sprievodca
Cena neobsahuje:
Cena neobsahuje poistenie
Zľavy:
Zľava deti do 5 rokov doprava zdarma
Zľava deti do 12 rokov, zľava z dopravy 50%

1. deň: odchod zo Slovenska cez Taliansko 2. deň: príchod do Turína, mesta Dona Bosca, návšteva Valdoka (centra Saleziánov), baziliky Panny Márie Pomocnice, kde sa ukrýva vzácna relikvia Turínske plátno, v ktorom bol zabalený Pán Ježiš po smrti, cesta do La Salette, nocľah 3. deň: raňajky, prehliadka La Salette, pútnické miesto vo Francúzsku, kde sa […]

Facebook