Ladce – Butkov – Skalka, 1 – dňová púť pre farnosti

Termín Termín: podľa výberu Destinácia Slovensko
Cena Cena: dohodou Voľné miesta Voľné miesta: áno
Cena obsahuje:
Cena obsahuje doprava moderným klimatizovaným autobusom
Cena obsahuje sprievodca
Cena neobsahuje:
Zľavy:

Poďte s nami na púť do najnovšieho a najstaršieho pútnického miesta na Slovensku

Čo môžeme vidieť a zažiť?
Predovšetkým modlitbu posvätného ruženca, krížovú cestu a svätú omšu. Navštíviť pútnické miesto 21. storočia na hore Butkov ( skalné sanktuárium, ku ktorému vedú zastavenia krížovej cesty, pokochať sa pohľadom na prekrásny výhľad na okolitú krajinu z vtáčej perspektívy, pookriať na duši i na tele) a najstaršie pútnické miesto Skalka z 11. storočia.

Hora Butkov aj miestom, odkiaľ sa šíri jedinečné duchovné posolstvo a stretávajú sa tu veriaci z celého Slovenska. Na pozoruhodnú lokalitu upozorní už z diaľky biely 12-metrový kríž. „Myšlienka vznikla pri modlitbách a požehnaní počas návštevy pátra Eliasa Vellu, františkánskeho minoritu z Malty. Sv. Ján Pavol II., ako mladý muž Karol Wojtyla, pracoval počas vojny v kameňolome, v Poľsku vznikla iniciatíva postaviť pamätník novodobému svätcovi v lome na hore Butkov ako Skalné sanktuárium Božieho milosrdenstva. V roku 2016 bola požehnaná kaplnka Božieho milosrdenstva. V máji toho roku zvonica sv. Jána Pavla II. Hlavným centrom Skalného sanktuária je socha Panny Márie. Na podstavci je text: SOM NIELEN KRÁĽOVNOU NEBA, ALE AJ MATKOU MILOSRDENSTVA A TVOJOU MATKOU.

Neďaleko hory Butkov sa nachádza najstaršie pútnické miesto na Slovensku – Skalka pri Trenčíne. Jeho história siaha do 11. storočia a spája sa so životom sv. pustovníkov Andreja-Svorada a Beňadika, ktorí na tomto svätom mieste žili. Pozostáva z dvoch objektov – Diecéznej svätyne Sv. Andreja-Svorada a Beňadika na tzv. Malej Skalke, ktorý je postavený na skale, z ktorej bol sv. Beňadik zhodený do Váhu a z tzv. Veľkej Skalky – pozostatkov benediktínskeho opátstva z roku 1224, v ktorom sa nachádza aj Beňadikova jaskyňa.Facebook